Site Loader

Mam w życiu dwie miłości. Jedną z nich są książki, a drugą zwierzęta, a szczególnie psy. Kiedy więc zobaczyłam w księgarni książkę pt. “Hau. Pieski i bestie w baśniach, mitach i wierzeniach ludowych z całego świata” (https://www.taniaksiazka.pl/hau-psy-pieski-i-bestie-w-basniach-mitach-i-wierzeniach-tor-age-bringsvaerd-p-1431569.html), którą napisał Tor Age Bringsvaerd, od razu wiedziałam, że muszę ją mieć. Przecież ta pozycja łączy w sobie to, co w życiu jest i najbliższe. Czego więc chcieć więcej? Powiem szczerze, że nigdy wcześniej nie czytałam tego typu książki. Śledziłam wszystko z takimi wypiekami na twarzy, jak nigdy dotąd. Ta książka mnie porwała, nie mogłam się od niej oderwać.

Pies najlepszym przyjacielem człowieka

Książka jest naprawdę wyjątkowa. Można powiedzieć, że jest to zbiór informacji na temat psów. Oczywiście nie chodzi tutaj o informacje opisujące różne rasy psów czy to, jakie mają cechy osobowe. Bardziej chodzi tutaj o taką podróż przez literaturę i historię świata, gdzie autor poszukiwał śladów tego zwierzęcia. Razem z autorem mamy możliwość śledzić obecność psa w naszym życiu, ale także w wielu opowieściach, mitach czy baśniach. Dzięki tym wszystkim obserwacjom możemy przekonać się, jaka jest tak naprawdę natura psów, co sprawia, że trzymają się one zawsze blisko człowieka i że jedni i drudzy są sobie nawzajem bardzo potrzebni. Nie chcę zdradzać jednak dalszych szczegółów dotyczących treści książki, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po nią i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat. Naprawdę warto.

Kto komu jest bardziej potrzebny. Pies człowiekowi, czy człowiek psu

Muszę przyznać, że nigdy jeszcze nie czytałam tak dobrej książki, która porusza tak oryginalny temat, jakim jest pies. Sama powieść napisana jest dość dobrze, wciąga i czyta się ją naprawdę szybko. Mimo tego, że znam się na psach, bo od zawsze jakiś był obok mnie, to tak naprawdę o wielu informacjach, jakie były poruszone w książce, nie miałam pojęcia.

Duże wrażenie zrobiła na mnie nie tylko treść książki, ale także ilustracje, które były wykonane naprawdę nieźle. Styl i język w lekturze jest poprawny, nie miałam do czego się przyczepić. Warto zauważyć, że autor wykonał tytaniczną pracę, aby przeanalizować wszystkie ważne dziedziny literatury, historii czy kultury, aby poznać jak najwięcej informacji na temat psów. Nie jest przecież łatwo zebrać w jednym miejscu tak wiele wątków i stworzyć całkiem zgrabną całość.

Jeśli więc tak jak ja kochacie psy, to koniecznie musicie poznać ich historie. Może pomoże to człowiekowi lepiej zrozumieć psa, jego zachowania i naturę? Warto spróbować. Zachęcam.

Książka autorstwa freepik - pl.freepik.com

Post Author: Wioletta